Dovolená Řecko 2015

ID-100211298Řecko je zemí, kde se rozhodně žádný turista nebude ani trochu nudit. Třeba taková dovolená Korfu slibuje opravdu zelené pokoukání. Vždyť tu roste na pět milionů olivovníků! Takhle si odpočinout rozhodně není od věci, užijete si tu spoustu zábavy.

A navíc, proudila tudy i světová historie. Na zdejším zámečku Achilleion prožila část svého života i takřečená Sissi, císařovna rakouská, která je velmi známou osobností díky filmovému zpracování své veskrze nešťastné životní pouti s Romy Schneider v hlavní roli.

Další alternativou pro několikadenní odpočinkový pobyt je ostrov Kós. Rodiště slavné osobnosti, kterou znají všichni studenti medicíny. Legendární Hippokratés tady ve svém oboru totiž exceloval a vyučil spoustu dalších lékařů. Je tu i jeho legendární platan, pod kterým své studenty vyučoval – podle legendy samozřejmě, mnoho pravdivého na tom asi nebude. Ostrov má pětadvacet tisíc stálých obyvatel a můžete tu obdivovat řadu antických památek. Takže určitě neváhejte s návštěvou! Jen si vybrat, do jakého hotelu to bude.

Kréta 2015, naprosto ideální dovolená! Ptáte se proč? Tolik památek najednou těžko někde uvidíte, navíc ty pláže zalité sluncem. To se prostě musí zažít, není třeba o tom zdlouhavě rozmlouvat. Ať už je to třeba palácový komplex v Knóssu, který se od minojských dob relativně dobře zachoval, nebo třeba přístav v Rethymnu. Ten stejně jako celé blízké město nese stopy dvou slavných kultur minulosti. Jako pánové tu totiž byli nejen Byzantinci, ale i Benátčané. Kréta je kolébkou slavných civilizací a opravdovou pýchou Řecka, kterou ocení opravdoví znalci a nadšení cestovatelé.

Dnešní Řecko, to je opravdu místo, kde si krásně odpočinete. Návštěva stojí za to, jen si zvolit ten správný hotel. Ale to už při důkladnějším průzkumu a pročítání recenzí nebude problém.

This entry was posted in cestování and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.