Jak si užít Lužické hory?

Lužické hory jsou malebným koutem naší republiky, který určitě stojí za návštěvu. Ještě jste zde nebyli a měli byste chuť vyrazit? Máme pro vás hned několik tipů na místa, která musíte vidět a podíváme se i na možnosti ubytování.

Národní park České Švýcarsko

Nejznámější částí Lužických hor je Národní park České Švýcarsko. Každý rok sem míří tisíce turistů, aby se pokochali úchvatnými přírodními scenériemi skalního města, podívali se na Pravčickou bránu a zažili romantickou projížďku lodí na Divoké či Edmundově soutěsce. Ani vám by tato lákadla neměla uniknout.

Lužické hory toho ale nabízí mnohem více. Pokud máte rádi pěší turistiku a rádi se kocháte výhledem do širokého okolí, měly by vaše kroky směřovat na Jetřichovické skály. Nejvyšší vyhlídka je Mariina skála a nachází se ve výšce 428 m. Krásný výhled nejen na Lužické hory nabízí i rozhledna Jedlová. Dalším místem hodným návštěvy je Antonínovo Údolí. Vyrazit byste měli i za historií na hrady Tolštejn, Grabštejn aj. Další tipy na zajímavá místa najdete v tomto článku.

Kde se ubytovat?

Sehnat ubytování v Lužických horách není v turistické sezóně úplně jednoduchou záležitostí. Najdete zde sice kempy, penziony i hotely, ovšem jejich kapacita je omezená a v létě najdete volné místo jen málokde. Možnou alternativou je i pronájem chalupy na horách, který určitě doporučujeme všem, kteří si chtějí Lužické hory užít v klidu a soukromí. I rezervaci chalupy je ale vhodné udělat s dostatečným předstihem, třeba i několik měsíců před plánovanou cestou.

Nás v nabídce zaujala tato chalupa k pronájmu, která se nachází v malebné obci Jiřetín pod Jedlovou. Místo je skvělým strategickým bodem pro podnikání výletů do širokého okolí. V chalupě je k dispozici celkem 16 lůžek + 2 přistýlky, takže sem můžete vyrazit s celou rodinou i partou přátel.

This entry was posted in Ubytování and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.