Jaké pojištění a připojištění se vyplatí mít sjednané při cestě mimo ČR?

Na každou cestu se důkladně balíme. Možná i vy patříte k těm, co několikrát přerovnají obsah zavazadla, aby se ujistili, že mají opravdu vše. Vidina dovolené ale často zatemní mysl. Mnoho cestovatelů zapomíná na řádnou pojistku. Když doma necháte třeba kosmetiku, v pohodě si koupíte novou, pokud ale zapomenete na pojištění, může vás to stát třeba i několik milionů korun.

Ne každé je výhodné!

Za nutný základ se považuje klasické cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy i další věci (například převoz do nemocnice, pobyt druhé osoby v nemocnici apod.). Napadlo vás, že to samé vlastně kryje zdravotní pojištění, takže vyrazíte jen s ním? Rychle na to zapomeňte. Jak moc riskantní to je? Přečtěte si tento článek.

U pojištění si musíte dát pozor na výši pojistných limitů. Doporučuje se minimálně 5 000 000 Kč. Kde koupit takové pojištění levně? Aktuálně má skvělou nabídku ERGO pojišťovna. Má hned několik tarifů a ceny startují na pouhých 20 Kč na den.

Jaké připojištění si sjednat?

Z doplňkových pojistek se hodí pojištění zavazadel. Ročně se na letištích ztratí několik stovek tisíc zavazadel, pravděpodobnost, že jedno z nich bude to vaše, je veliká. Když si koupíte připojištění, získáte jistotu, že v případě ztráty zničení i zpoždění dostanete náležitou finanční kompenzaci. Pamatujte si, že problém vždy musíte řešit hned na letišti.

Hodit se bude také pojištění odpovědnosti. Chrání vás ve chvíli, pokud neúmyslně způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo majetku. Budete sportovat? Zařiďte si ještě úrazovou pojistku. I se všemi těmito doplňky se může jednat o levné cestovní pojištění. Vsaďte opět na pojištění od Ergo, všechny 3 doplňky nabízí k pojistce za 10 Kč na den.

Výhodné storno!

Rezervujete si zájezd, ubytování nebo letenky s hodně velkým předstihem? Stát se může cokoliv. Možná nebudete schopni odcestovat. V takovém případě vás ochrání pojištění storna. S ním máte jistotu, že dostanete alespoň část peněz zpět.

This entry was posted in Cestovní pojištění and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.